ازناخبر: نخستین انیمیشن به روش پرسپکتیو سه بعدی در داخل کشور توسط مبدع ایرانی امید اسدی طراحی شد.

کد خبر: ۸۲۸
تاریخ انتشار: شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۰۰

به گزارش ازناخبر نخستین انیمیشن پرسپکتیو سه بعدی در ایران طراحی شد. نخستین انیمیشن به روش پرسپکتیو سه بعدی در داخل کشور توسط مبدع ایرانی امید اسدی طراحی شد.

امید اسدی در مورد ابداع جدید خود می گوید: روش پرسپکتیو سه بعدی در خارج از کشور رشد بالایی داشته است و تا به حال در ایران تولید چندانی نداشته و من خوشحالم که توانسته ام گامی در جهت تولید این تکنیک در ایران بردارم.

وی افزود: با استفاده از این تکنیک ما می توانیم عمق را تا حدی روی فیلم و انیمیشن بیاوریم اما کیفیت هیچگاه کیفیت یک فیلمبرداری سه بعدی را پیدا نخواهد کرد چون اصول بر آن است که فیلم به روش سه بعدی فیلمبرداری شود و انیمیشن به روش استریوسپکی ساخته شود.

اسدی گفت : در طراحی فیلم و انیمیشن سه بعدی پرسپکتیو نیازی به دوربین های سه بعدی نیست بلکه این روش در تبدیل آثار دوبعدی به سه بعدی کاربرد دارد که می توان با کمترین هزینه و بالاترین سرعت یک فیلم عادی پرسپکتیو سه بعدی را عرضه کرد.

به گفته وی از این تکنیک می توان برای ساخت فیلم های آموزشی و انیمیشن استفاده و توسط عینک های سه بعدی مشاهده کرد. گفتنی است تخصص اسدی در عکاسی و فیلمبرداری سه بعدی است.

منبع خبر:

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
مریلا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
0
0
ایران کم کم داره پیشرفت می کنه ! اما پس چرا عکس لود نمیشه ؟
reza
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۹
0
1
خبر خوبی بود به امید موفقیت همه جوانان ایرانی

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
عکس هفته ازناخبر
گزارش تصويري
مصاحبه