محمود افضلی در گفتگو با ازناخبر:

محمود افضلی از نخبگان ازنایی مقیم پایتخت در گفتگو با ازناخبر گفت:چیزی که همیشه آزارم داده این بوده که ازنا بیش از حد سیاسیه از نوع بدش، بلافاصله بعد از هر انتخابات تسویه حساب های سیاسی شروع می شود.

کد خبر: ۴۵۱۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۲

در راستای هدف ازناخبر مبنی بر شناساندن ازنایی های مقیم پایتخت یا خارج از ازنا، این رسانه گفتگویی را با مهندس محمود افضلی از نخبگان کشوری که متولد شهرستان ازنا هم می باشد ترتیب داده که نظر شما را به نظر خواندن آن جلب می کنیم.

مهندس افضلی از تولدش به طور خاصی سخن گفت: اولین باری که خیلی پدر و مادرم رو خوشحال کردم پنجم فروردین چهل و هفت بود. سی و شش سال بعد اونا خیلی منو خوشحال کردن که اجازه دادن در سفر عمره در خدمتشون باشم.

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/c1f190c7749363702.jpg

 

 

افضلی در ادامه به زندگی اش در ازنا اشاره کرد: 12 سال تو ازنا درس خوندم، در رشته ریاضی فیزیک 15 نفر بودیم، غیر از دو نفر که اصلا تو کنکور شرکت نکردند همگی در دانشگاه قبول شدیم.

وی به برگشتنش به ازنا سخن گفت و اما...: بعد از گرفتن لیسانس هم فقط سه چهارتامون برگشتیم ازنا اما شرایط کار صنعتی فراهم نبود.

 

افضلی ضمن اشاره به علاقه اش به کار هنری و ترک ازنا به خبرنگار ازناخبر گفت: می تونم بگم تقریبا از سال 65 که رفتم دانشگاه حضور زیادی در ازنا نداشتم غیر از سالهای 69 و 70 که انجمن نمایش ازنا رو پایه گذاری کردم و تا سال78 که به صنایع دفاع دورود رفتم، چرخ روزگار چرخید و من علیرغم میل باطنی اواخر سال 78 ناچار به ترک ازنا شدم و در همین ایام فوق لیسانس هم گرفتم.

وی به حس عجیبش نسبت به ازنا میگوید و ادامه می دهد : از اون به بعد کمتر ولی با عشق وعلاقه به ازنا می آیم، هر وقت میام نمازم رو کامل میخونم و از طبیعت زیبای اطراف مثل دره تخت و از عطر دل انگیز گلزار شهدا استفاده کنم که هر چه دارم از رفقای زندهء قدیمیه حتی الان هم از راهنمایی هاشون استفاده میکنم، هشت سال پیش خواب شهید ابوالحسن حبیبی رو دیدم که تاثیر عجیبی روی من گذاشت، انشاالله اگه عمری بود بعدا اون خواب رو تعریف میکنم، وقتی میام ازنا سعی میکنم چیزهای مورد نیازم رو تهیه کنم یا مثلا عوارض ماشین رو به شهرداری ازنا بپردازم.

افضلی دلسوزانه اما با انتقاد صریح از چیزهایی که آزارش میدهد می گوید: چیزی که همیشه آزارم داده این بوده که ازنا بیش از حد سیاسیه از نوع بدش، بلافاصله بعد از هر انتخابات تسویه حساب های سیاسی شروع میشه و در نتیجه مدیران شهر امید چندانی به انجام خدمات و وظایف واقعی خودشون ندارن فقط سعی میکنن در طول مدتی که در راس کارند طوری رفتار کنن که نه سیخ بسوزه نه کباب پس ملاحظه کاری و محافظه کاری زیاد میشه، سوای اینها بخش عمده­ای از مسئولین بومی ازنا نیستن البته الان بهتر شده ولی مثلا تا چند سال پیش همیشه فرماندار غیر ازنایی بود.

مهندس به جلسات ازنایی های پایتخت اشاره میکند: در حال حاضر دوستان ازتایی ساکن تهران جلساتی دارند و هر از گاه دور هم جمع میشن ولی متاسفانه توفیق حضور در جمع اونها رو نداشتم اما با تعدادی ارتباط و رفت و آمد خانوادگی دارم.http://upload.tehran98.com/upme/uploads/c1f19bf6a445b8131.jpg

 

وی به بحث مهم سرمایه گذاری در ازنا اشاره میکند و میگوید: در مورد سرمایه گذاری در ازنا چند نکته وجود داره از جمله اینکه ازنا در مسیر جاده های ترانزیتی اصلی کشور نیست، جز معدن سنگ و فروسیلیس معدن ویژه ای در اطراف ازنا شناسایی نشده پس دسترسی به مواد اولیه خیلی ساده نیست.

 

وی همچنین می گوید: علیرغم اینکه شهرستان ازنا در منطقه کوهستانی واقع شده اما خود شهر و مناطق صنعتی نزدیک شهر چندان پرآب نیست و همین کافیه برای اینکه سرمایه­گذاران با تردید به سمت ازنا بیان، سرمایه گذاران ازنایی هم دید علمی و کارآفرینی نسبت به موضوع ندارن و عمدتا به فکر افزایش سرمایه خودشون هستند، وجود بیکاری، محیط غیرصنعتی، مسئولین غیربومی، محرومیت­های ذاتی باقیمانده از دوران گذشته (قبل از تبدیل شدن به شهرستان)، فرهنگ نامناسب اداری در استان و شاید بسیاری موارد دیگر با فرهنگ بالا و مناعت طبع مردم ازنا همخوانی ندارد و این باعث شده مردم در مواجهه با مسائل اجتماعی و محدودیت های بسیار، صبر و حوصله زیاد از خود نشان بدهند و همین موجب کندی پیشرفت و توسعه شهر شده است.

 

افضلی به خاطر مسائل امنیتی از شغلش نگفت اما حرف آخری داشت: حرف آخر اینکه اگر یک ساعت از عمرم باقی مونده باشه دوست دارم اون یک ساعت رو در ازنا سپری کنم و گلزار ازنا رو به هر جای دیگه ترجیح میدم، بودن در کنار دوستان و همشهری ها همیشه آرامش بخشه.

 

مهندس در آخر هم یک جمله زیبا گفت: چیزی ندارم که تقدیم کنم جز عشق صادقانه­ای که به ازنا و ازنایی ها می­ورزم، پایدار و پاینده ازنا و ازنایی، حق نگهدار شما.

ازناخبر در انتها از حاج ابراهیم ملکی(دوست و همکار مهندس افضلی) و افرادی که در فراهم کردن این مصاحبه این رسانه را یاری نمودند سپاسگزاری می کند.

منبع خبر: ازناخبر
نویسنده : محمدملکی

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 8
انتشار یافته: 8
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۰
4
5
این شهر شهری نخواهد شد... به اتفاق کوچ میکنیم... ....فوق لیسانس...
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
2
6
بهتر که رفته ای ما که مانده ایم داریم تحمل می کنیم خدا نکنه کسی در این شهر برای یه کاری قد علم کنه حالا اگر این کار عام المنفعه هم باشه و سودی هم برای طرف نداشته باشه بیچارش می کنند البته ازنا خبر هم جدیدا این فضا را در اختیار این آدم ها گذاشته که کار خوبی هم نیست با ساس از ازنا خبر
ایران
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۱
2
1
جانا سخن از زبان ما می گویی انشاا. یکروز به همت خود مردم همه مشکلات ازنا و ازنایی حل بشه
سفیری از نا کجا آباد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۹
6
5
جناب مهندس افضلی خیل حرف های جالبی زدی و نشان دادی هر کجای این سرزمین باشی به وطن مادریت احساس مسئولیت می کنی خدا به همراهت ای دلاور
نیلوفر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۸
4
2
بله واقعا درست میگن! ممنوون از زحمات شما. ان شا الله ازنا از نظر فرهنگ و هنر و فرهنگ سیاسی و اجتماعی رشد قابل توجهی کند!
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۸
4
0
جناب مهندس افضلی مهم نیست جنابعالی در کجای ایران زندگی می کنی مهم این است که برای مردم و کشورت مهم باشی . پینده و سلامت باشی
پارسا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۸
4
2
خدا وکیلی اینو راست ګفتن.ببینید الان سر انتخاب یه شهردار هممون به جون هم افتادیم
رضا
|
-
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۷
5
11
با عرض سلام خدمت ازنا خبر وازنایی ها بنده هم ساکن تهران هستم ولی نخبه نیستم حرفهای جناب افضلی مورد تائید است ماهم چندین ساله که فقط از دست سیاسی بازی فرار کردیم از دست بعضی ها که از اسلام و ولایت جلوتر حرکت می کنند دورود خدا بر ازنا و ازنایی

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: