نشست کارگروه تخصصی ستادبحران ازنا با حضور نمایندگان جمعیت جوانان هلال احمر،آموزش و پرورش، بهداشت و درمان ،فنی و حرفه ای، بسیج، دانشگاه آزاد و اصحاب رسانه بمنظور آموزش پیش از بحران و اطلاع رسانی بموقع هنگام وقوع بحران به ریاست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی این شهرستان تشکیل شد.

کد خبر: ۱۳۰۵۳
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷

به گزارش ازناخبر، مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ازنا در جمع اعضاء جلسه گفت: از اهداف کارگروه تخصصی ستاد بحران آموزش صحیح قبل از وقوع بحران و اطلاع رسانی سریع، بموقع و اخبار واقعی در زمان بروز بحران به مردم توسط اعضای ستاد با محوریت فرهنگ و ارشاداسلامی می باشد.

محمدلک با اشاره به نقش موثر رسانه ها در هنگام ضرورت یادآور شد: رسانه ها اعم از مجازی و مطبوعات با انتشار سریع اخبار از رخداد و بیان آمار و ارقام واقعی در وقت بروز حواث نقش بسیار مهمی را در آرامش عمومی ایفا می کنند.

وی با این بیان افزود: تجربه نشان داده در رویدادهایی که منجر به بحران می شوند نظیر سیل زلزله اپیدمی حواث و سوانح جمعی برخی ها در شبکه های مجازی با شایعه سازی و فرافکنی باعث تشویش اذهان عمومی می‌گردند لذا یکی از رسالت های کارگروه تخصصی ستاد بحران جلوگیری از این نوع اتفاقات است.

در ادامه دستور العمل های مرتبط با ستاد بحران توسط ریاست جلسه به کارگروه و اصحاب رسانه ابلاغ و نیز پیشنهاداتی جهت بهبود برنامه های پیش روی ستادبحران از طرف اعضاء مطرح گردید.

دراین خلال پیشنهاد رسانه ازناخبر درخصوص کنترل کانال های تلگرامی غیرمجاز و افزایش تعامل روابط عمومی های ارگان ها با رسانه ها مورد بررسی قرار گرفت.

نویسنده : سعید پوریان

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: